Pro Plan, superprémiové krmivo pro kočky

Veterináři a odborníci na výživu vyvinuli receptury krmiv Pro Plan tak, aby poskytovaly kočkám kompletní a vyváženou stravu pro jednotlivá životní období a různé úrovně aktivity. Pro Plan pomáhá vaší kočce udržovat zdravý imunitní systém po celý život.
Pro Plan nabízí nejen špičkovou vyváženou výživu, která udržuje vaše kotě či dospělou kočku ve vrcholné kondici. Srovnávácí studie ukázaly, že kočky statisticky významně preferovaly chuť krmiv Pro Plan před konkurenčními krmivy. Navíc bylo prokázáno, že nové receptury krmiv Pro Plan výrazně omezují tvorbu zubního kamene (až o 40%) a pomáhají předcházet vápenatění zubního plaku v zubní kámen.
—-

Vyberte správné krmivo pro svou kočku

Tak jako se vaše kočka postupně mění z kotěte v dospělou kočku a poté v seniora, mění se i její nároky na výživu podle její životního stylu a tělesné konstituce.
Specifické nároky na výživu mají také kočky s citlivým trávením nebo s citlivější kůží, starší kočky, či kastrované nebo sterilizované kočky se sklonem k nadváze.
Jednotlivé receptury krmiv Pro Plan jsou pečlivě přizpůsobené a splňují specifické požadavky koček jednotlivých životních etap a koček různých životních stylů. Následující klíč Vám pomůže vybrat to nejvhodnější krmivo pro vaši kočku, pro její šťastný, dlouhý a aktivní život.
—-

PRO PLAN Kitten pro koťata ve věku 1 – 12 měsíců

První rok života vašeho kotěte je rozhodujícím obdobím pro jeho vývoj. V tomto období se vyvíjejí klíčové přirozené obranné systémy, které budou chránit jeho zdraví po celý život. Jsou to imunitní systém, trávicí systém, vylučovací systém a ochranná bariéra tvořená kůží a srstí. V tomto rozhodujícím období potřebuje vaše kotě optimální výživu s vyváženým obsahem živin a vysoce kvalitních bílkovin, která zajistí potřebný růst nejen jeho kostí a svalů, ale také obranných systémů. Pro Plan Kitten je speciálně vyvinuté krmivo pro koťata, které podporuje vývoj těchto klíčových obranných systémů a splňuje specifické požadavky na výživu rostoucích koťat.
—-

PRO PLAN pro mladé a dospělé kočky ve věku 1 – 7 let

Zdraví kočky chrání její přirozené obranné systémy, které se vyvvíjí již v prvním roce života. Jsou to
 • trávicí systém
 • imunitní systém
 • vylučovací systém
 • kůže
 • srst
 • Pro svoji správnou funkci potřebují kvalitní výživu s vyváženým obsahem živin. Pro Plan pro dospělé kočky ve věku 1 – 7 let je speciálně vyvinuté krmivo, které podporuje tyto klíčové obranné systémy a splňuje požadavky na výživu vaší zdravé dospělé kočky.
  —-

  PRO PLAN pro kočky starší 7 let

  Receptury s vysokou stravitelností a vyváženým obsahem živin, obohacené o LONGEVIS™ prodlužují zdravý život sedmiletých a starších koček.
  S přibývajícím věkem vaší kočky se mění její nutriční nároky. Krmivo, které jí v této fázi života podáváte, se může výrazně projevit na jejím celkovém zdravotním stavu a délce života. Dospělé kočky mohou mít snížený apetit, proto je chutnost důležitá pro stimulaci příjmu krmiva a tím živin, nezbytných pro život.
  —-

  PRO PLAN pro kočky se specifickými potřebami

  Receptury Pro Plan vyvinuty na vědeckém základě poskytují kompletní a vyváženou výživu koček dle specifických potřebkoček různých životních stylů.
  Krmiva řady Pro Plan pro kočky se specifickými potřebami poskytují kompletní a vyváženou výživu s ohledem na různé životní styly koček a jejich specifické nároky a zároveň také posilují jejich přirozenou obranyschopnost. Receptury vyhovují specifickým požadavkům koček s citlivou kůží či s citlivým trávením, koček s mírnou nadváhou, koček chovaných převážne v bytě a kastrovaných či sterilizovaných koček.
  —-

  Konzervovaná a granulovaná krmiva

  Kočky mají podobně jako lidé různé chutě. Některé dávají přednost chutím a konzistenci konzerv, jiným vyhovují chutě a struktura granulí. Pro Plan nabízí vašim kočkám obě tyto varianty krmiv.
  Konzervy jsou pro kočky díky své vynikající chuti a jemné konzistenci velice lákavé. Na druhé straně, granule nabízejí jiné výhody, jako je jejich jednoduché podávání, stálá čerstvost a navíc pomáhají udržovat čisté zuby.

  Jestliže krmíte svoji kočku kombinací obou variant krmiv, granulemi i konzervami, věnujte zvláštní pozornost péči o její zuby. Konzervovaná krmiva kočky preferují pro jejich chutnost, ale díky jejich pěnové struktuře konzervám chybí abrazivní vlastnosti granulí. To znamená, že konzervovaná krmiva, na rozdíl od granulí, nečistí zuby mechanicky a neredukují ukládání zubního kamene. Granulovaná krmiva díky své pevné struktuře pomáhají udržovat čisté zuby a zdravé dásně.

  Další výhodou granulí, především v teplých letních dnech, je jejich dlouhodobě přetrvávvající čerstvost a možnost ponechání v misce na neomezeně dlouhou dobu. Naopak obsah konzervy ponechaný v misce po určité době vyschne, začne podléhat zkáze a kočky samozřejmě takovouto potravu odmtají. Proto nezkonzumovaný obsah konzervy je nutné ihned odložit do chladničky.

  Mezi výhody konzervovaného krmiva patří poměrně vysoký obsah vody v krmivu, což je důležité především v horkých dnech. Kočky obecně pijí méně vody v porovnaní s jinými druhy zvířat, čímž jsou více ohrožené tvorbou močových kamenů. Obsah vody v konzervě pomáhá riziko tvroby močových kamenů minimalizovat.

  Nutriční rozdíly mezi konzervovanými a granulovanými krmivy

 • Konzervovaná krmiva mají nižší koncetraci energie a živín a vysokou chutnost, čehož můžeme využít u koček se sklonem k obezitě, nebo koček s nedostatkem pohybu.
 • Konzervovaná krmiva mají vyšší obsah vody než granule, což může být výhodou pro kočky s přirozeně nižší spotřebou vody.
 • Konzervovaná krmiva Pro Plan se vyznačují rozmanitostí chutí a konzistencí, čím mohou uspokojit i ty nejvybíravější kočky.
 • Konzervovaná krmiva Pro Plan mají stejnou nutriční hodnotu na 1000 kcal jako granule Pro Plan.
 • Konzervy Pro Plan jsou, stejně jako granule Pro Plan, 100% kompletní a vyvážena krmiva.
 • —-

  použity materiály společnosti Purina
  —-