PROFormance, superprémiové krmivo pro psy

‚—-

Kvalitní suroviny – základ pro výrobu kvalitního krmiva

 • Maso používané v PROFormance je certifikováno podle přísných standardů Evropské unie a je vyráběno v zařízeních, které podléhají pravidelné inspekci American Institute of Baking. Receptury PROFormace jsou certifikovány organizací American Association of Feed Control Officials (AAFCO)
 • Vysoce kvalitní kuřecí maso a kuřecí tuk. Tajemství našeho úspěchu. Kvalita těchto surovin je první věc kterou Váš pes nebo Vaše kočka ocení. Drůbeže stejné kvalitě jako pro výrobu potravin pro lidi je zdrojem proteinů a tuků v našem krmivu.
 • Jehněčí maso. Od dodavatelů u Nového Zélandu s certifikátem pro EU, kteří standardně dodávají jehněčí ve vysoké kvalitě.
 • Hnědá neloupaná rýže Vynikající zdroj dobře stravitelných sacharidů, bez rizika alergií. Výborný zdroj vlákniny.
 • Kvalitní kanadské lněné semínku. Pozitivně působí na zdraví vysokým obsahem omega 3 nenasycených mastných kyselin (kys. linolenové) a rozpustnou vlákninou.
 • Yucca Schidigera z pouští jihozápadu Spojených států. Tato komponenta významně snižuje zápach výkalů. Viz Digesti-Pro
 • Sušené cukrovarské řízky. Cukrovarské řízky po extrakci cukru jsou bohaté na vysoce kvalitní vlákninu která podporuje rozvoj příznivé střevní mikroflóry. Příznivá mikroflóra chrání zdraví zažívacího traktu tím, že přerůstá a vytlačuje bakterie, které mohou způsobovat střevní infekce. Vláknina z cukrovarských řízků jemně čistí sliznici střeva a usnadňuje tak vstřebávání živin. Viz Digesti-Pro
 • Sušená vejce. Jeden z nejlepších zdrojů proteinů a tuků. Vaječný tuk je nositelem vitamínů a omega 3 nenasycených mastných kyselin (především kyseliny linolové).
 • —-

  Omega-Pro® pro výbornou kondici kůže a srsti

  Vyvážené hladiny omega 3 a omega 6 nenasycených mastných kyselin snižují riziko zánětlivých změn na kůži. Vysoká hladina lněného oleje, řepkového oleje a vajec podporují rozvoj husté, lesklé srsti.

  Po desetiletích výzkumu se prokázalo, že omega 6 nenasycené mastné kyseliny kys. (linolenová ze zdrojů jako je kukuřice nebo kuřecí tuk),pomáhají udržet zdravou kůži a srst. Většina krmiv pro psy a kočky je obsahuje dostatečné hladiny omega 6 nenasycených mastných kyselin. Nicméně pokud má kočka nebo pes poškozenou kůži ve formě odřenin, řezných poranění nebo zánětlivých ložisek, vysoké hladiny omega 6 mastných kyselin podporují zánětlivý proces a pocit svědění. Za těchto podmínek mohou omega 3 nenasycené mastné kyseliny ztlumit zánět. Výzkumy prokázaly, že nejlepší poměr omega 3 a omega 6 kyselin je v rozmezí 5:1 a 10:1. Všechny krmiva PROFormance vyhovují tomuto rozsahu. Některé suroviny použité v krmivech PROFormance které přispívají k vhodnému poměru omega 3 a omega 6 mastných kyselin jsou tyto:
 • Lněné semínko: ideální přírodní zdroj stabilních, vysoce kvalitních omega 3 mastných kyselin.
 • Řepkový olej: přírodní zdroj vicenenasycených, nenasycených a nasycených mastných kyselin. Obsahuje také významné množství omega 3 nenasycených mastných kyselin, kyselinu alfa linoleovou.
 • Vejce: vynikající zdroj kvalitních jazyků a zároveň zdroj mnoha vitamínů a minerálů včetně vitamínu B12, riboflavinu, vitaminu D, kyseliny listové a železa. Vejce jsou jedním z nejbohatších přírodních zdrojů živin. Jelikož jsou zastoupeny ve vysokém poměru v krmivech PROFormance, přispívají významně k vyrovnanému celkovému poměru omega 3:6.
 • —-

  Pro-Nexus® pro zdraví kostí, kloubů a chrupavek

  Systém ochrany pohybového aparátu

  Optimální hladiny glukosaminu a chondroitinu podporují zdravý rozvoj kostí, kloubů a chrupavek. Glucosamin a chondroitin jsou přirozenými stavebními kameny organismu. Jejich funkce spočívá ve vytváření kloubního maziva a absorbentu nárazů, stimulaci tvorby a opravy chrupavčité tkáně a v účinné prevenci vzniku kostní artritidy. Nedostatečné hladiny těchto substance z důvodu špatné výživy nebo vysokého věku vede k narušení kloubních chrupavek, k zánětu kloubů a artritidě.
  —-

  Vita-Pro® systém přírodních vitamínů a mikroprvků

  Přírodní kelp získaný z čistých a chladných vod oceánu zajišťuje účinnou formu zapouzdření vitamínů, která je chrání před znehodnocením.

  Sekvestrované mikroprvky zajišťují maximální využitelnost pro organismus:
 • Mikroprvky (zinek, železo a měď atd.) jsou chráněny před baktériemi a před látkami snižujícími jejich využitelnost.
 • Vitamíny jsou chráněny před mikroprvky, které mohou způsobit jejich degradaci, takže jejích účinnost je dlouhodobě zachována.

 • Biologická využitelnost mikroprvků ve formě síranů je průměrně 33%, zatímco sekvestrované mikroprvky mají využitelnost nad 98%. Po měsíci skladování je účinnost vitamínů v krmivu Proformance stále vysoká zatímco při využívání síranů mikroprvků je účinnost vitamínů o 30-40% nižší.

  Sekvestrované mikroprvky a cheláty mikroprvků.
  Biologická využitelnost kovových prvků může být zvýšena 2 procesy, chelatizací nebo sekvestrací Chelatizace využívá pevnou uniformní vazbu zatímco sequestrace využívá škálu vazeb od silných po slabé, které zajišťují postupné uvolňování v zažívacím traktu a tím lepší vstřebávání. Sekvestrace je dražší a efektivnější než chelatizace.
  —-

  Digesti-Pro® systém pro zdravé trávení a pro snížení zápachu

  Zdraví trávícího systému je jedním z nejvýznamnějších součástí celkového zdraví organismu.

  Zdravý trávící systém zlepšuje vstřebávání základních živin, vitamínů a minerálů a snižuje nepříznivé důsledky trávení jako je například plynatost. Krmiva PROFormance optimalizují zdraví zažívacího traktu díky těmto faktorům:
 • Vysoce stravitelné kuřecí proteiny a tuky.
 • Kvalitní vláknina z cukrovarských řízků a kořene čekanky, které snižují plynatost.
 • Yucca Schiodigera snižuje zápach.
 • Nízký obsah hořčíku, vyvážené pH krmiv pro kočky zajišťující zdraví vylučovacího aparátu.
 • —-

  Oxi-Pro® přírodní posílení imunitního systému

  PROFormance obsahuje zvýšené hladiny antioxidantů, selenu, luteinu a vitaminu E.

  Během oxidačních procesů v organismu dochází ke vzniku volných redikálů. Volné radikály narušují buněčné struktury, nzymy a DNA, což vede k destrukci buněk. Tento proces se podílí na stárnutí organismu, na zhoršení zdravotního stavu a na vzniku mnoha onemocnění. Antioxidanty chrání důležité struktury organismu před narušením volnými radikály.
  Krmivo PROFormance obsahuje vysoké hladiny antioxidantů – selenu, luteinu, a vitaminu E, které zajišťují účinné posílení imunitního systému.
  —-