Řešení pro pacienty s postižením trávicího traktu – možností je Hills™ Prescription Diet™ Canine i/d™

‚—-
Mnoho onemocnění trávicího traktu může být vyřešeno pouze dietní terapií. Úprava diety zlepšuje příznaky těchto onemocnění v důsledku velkého množství efektů, které mají živiny obsažené v dietě na střevo.
—-

Možným řešením je Hill’s™ Prescription Diet™ Canine i/d™

Klinická dieta Prescription Diet™ Canine i/d™ od firmy Hill’s byla vyvinuta pro pacienty se zažívacími problémy. Její základní charakteristiky, jako vysoká stravitelnost bílkovin, snížený obsah vysokostravitelného tuku, zvýšený obsah elektrolytů a vysoce stravitelný zdroj uhlohydrátů, byly výzkumem doplněny o vyšší obsah rozpustné vlákniny – Fibrimu.

Vlákniny patří do skupiny nutričních látek charakterizovaných jako komplexní uhlohydráty. Příkladem těchto uhlohydrátů mohou být i škrob, celulóza, pektiny apod. K trávení vlákniny dochází v tlustém střevě pomocí intestinální mikroflóry ( bakterie, protozoa, kvasinky). Tento proces se nazývá fermentace.
Při fermentaci vznikají různé druhy mastných kyselin s krátkým řetězcem, které mají pozitivní vliv na funkci a stav střeva.
Tento pozitivní efekt mastných kyselin se dosahuje jejich působením na pH a následným potlačením růstu patogenní mikroflóry. Mastné kyseliny slouží i jako hlavní zdroj energie pro buňky střeva, především pro kolonocyty. Zlepšují absorbci vody a elektrolytů a tím zabraňují rozvoji osmotického průjmu a zlepšují kvalitu stolice.
Fibrim v Prescription Diet™ Canine i/d™ je novým zdrojem rozpustné vlákniny původem z rostlinných kotyledonů. Vysoká fermentabilita fibrimu ho zařazuje ke skupině, ve které se nachází i nejrozpustnější vláknina – pektin. Fibrim je nedráždivá, světlá vláknina bez zápachu. Má nízký obsah energie a neobsahuje cholesterol.
—-

Indikace pro Hill’s™ Prescription Diet™ Canine i/d™ zahrnují :

 • Gastrointestinální poruchy – gastritis, enteritis, colitis
 • Rekonvalescence po operačních zákrocích na GIT
 • Exokrinní pankreatická insuficience
 • Akutní pankreatitis bez hyperlipidémie
 • Dilatace a volvulus žaludku
 • Časně odstavená nebo osiřelá štěňata
 • Prescription Diet Canine i/d nyní navíc obsahuje novou antioxidační formuli, která zabraňuje oxidativnímu poškození buněk.
  —-

  Sedm zlatých pravidel pro terapii onemocnění gastrointestinálního traktu (GIT)

  W Grant Guilford, BVSc, PhD, FACVSc, DipACVIM (světová autorita v gastroenterologii malých zvířat)

  1. Odstranění vyvolávající příčiny, pokud je to možné.
  2. Odpočinek pro GIT – hladovka 12 – 48 hodin.
  3. Úprava nerovnováhy tekutin, elektrolytů a ABR.
  4. Poskytnutí vhodné stravy.
  5. Zajištění stravy prosté laktózy a lepku *.
  6. Podávání potravy v několika malých porcích během dne.
  7. Podávání léků podle potřeby.

 • Zahrnuje lepek pšenice, ječmene, žita, ovsa a pohanky. Tyto druhy lepku mohou vyvolat potravní přecitlivělost stejně jako laktóza.
 • —-
  použity materiály společnosti Hill’s™

  —-