Denní dávky krmiva Eukanuba pro štěňátko labradora

Otázka

Máme osmiměsíční fenku labradora, váží 5 kg a na doporučení krmíme Eukanubou. Měla by sníst denně 240 g krmiva. Když jí to namočím, zdá se mi to moc. Veškerá ostatní krmiva mají dávkování u štěňat 20 g na kg psa, což je 100 g. Nepřekrmujeme ji, má teda pě

Odpověď

Dobrý den, dle hmotnosti Vaší fenky soudím, že pravděpodobně nebude osmiměsíční, ale osmitýdenní… Nedomnívám se však, že by 240 gramů krmiva na den bylo nějak příliš. Jde ale o celkovou denní dávku, kterou Vy musíte rozdělit na tolik částí, kolikrát denně štěně krmíte. Krmíte-li čtyřikrát denně (což bych v osmi týdnech viděla jako optimální), pak by štěně dostalo pokaždé jen 60 gramů krmiva, a to není nijak moc ani v namočeném stavu. Potřeby psů jsou však velice individuální a dávkování na obalech krmiv jsou jen orientační. Máte-li pocit, že štěně po doporučené dávce krmiva zbytečně přibývá na váze a tloustne (což rozhodně není žádoucí), pak by bylo vhodné dávku přiměřeně snížit. Osmitýdenní štěňátko ještě "pupík" mít může, v tomto věku však štěňata velice rychle rostou a brzy by těžké bříško již nebylo vhodné. Obzvlášť u štěňat velkých plemen, mezi něž se labrador řadí, je třeba hmotnost hlídat, a to jak v dospělosti, tak především v období růstu a vývoje, kdy je každý kilogram navíc velkou zátěží na pohybový aparát. Vaše štěně je třeba držet ve správné kondici, předcházíte tak růstovým problémům a problémům vývoje kostry, ke kterým snadno dochází díky zrychlenému růstu a náchylnosti k nadváze u tohoto plemene.

Eukanuba je velice kvalitní krmivo a používáte-li Eukanuba Puppy

Junior Large Breed, pak je to jistě vhodná volba. Pokud byste však na tomto krmivu měli mít u Vaší fenky problémy s nadváhou, pak bych Vám doporučila přejít na krmivo Specific CPD-XL. Podle našich zkušeností jde o jedno z nejlepších krmiv právě pro zdravý vývoj rostoucích štěňat velkých plemen, u jedinců se sklonem k obezitě obzvlášť. Současně bych Vám vřele doporučila podávání kloubní výživy.

© Petra Knihová
Moc děkuji za odpověď. Je osmitýdenní. Přibývá zatím asi 1,5 kg za týden.