Zásady výživy štěňat velkých a obřích plemen psů – možností je Hills™ Science Plan™ Canine Puppy Large Breed™

‚—-
Možným řešením je Hill’s™ Science Plan™ Canine Puppy Large Breed™, krmivo vyvinuté specielně pro rostoucí jedince velkých a obřích plemen.
—-
Většina těchto plemen má sklon k velmi rychlému růstu a s tím souvisejícími zdravotními riziky. Nadměrná hmotnost štěněte, získaná nevhodnou výživou, vede v období kolem 5. – 6. měsíce věku k nadměrné zátěži pohybového aparátu – především kostí, vazů a šlach.
Důsledkem tohoto stavu jsou prošláplé packy (tzv. medvědí tlapy), kulhání, vývoj dysplazie kyčelního kloubu a postojové abnormality. Na vývoj onemocnění mají vliv především genetika (výběr zdravých rodičů), prostředí a již výše zmiňovaná výživa.

Nedostatek základních živin se u psů krmených komerční stravou projevuje ojediněle. Problémy nastávají až tehdy, když je vysoce kvalitní krmivo doplňováno vitamíny, minerály a energií. Komerční krmiva pro psy jsou téměř výlučně krmivy kompletními, tzn. jsou zdrojem všech základních živin. Nadměrný přísun energie totiž způsobuje příliš velkou rychlost růstu v poměru ke správnému vývoji kostry. Nadměrnému přísunu energie se lze vyvarovat správným dávkováním speciálního krmiva pro velká a obří plemena psů, které má sníženou koncentraci energie.

Dalším zásadním faktorem výživy štěňat uvedených plemen je omezit přísun vápníku. Ve snaze pejskovi pro správný růst "přilepšit", podává velká část majitelů štěňatům různé přípravky a krmné doplňky s vysokým obsahem vápníku. Pro mladého psa velkého plemene není problémem nedostatek vápníku (křivice z nedostatku vápníku se prakticky již nevyskytuje), ale s jeho nadbytkem (v podobě doplňků s vápníkem nebo použitím nevhodného kompletního krmiva) si štěně nedokáže poradit. Následkem pak bývají výše zmíněná onemocnění skeletu.
—-

Pro prevenci vzniku onemocnění skeletu a správný růst platí tyto zásady:

 • štěňata velkých plemen vybírat ze sledovaných chovů (tj. s průkazem původu)
 • do 1 roku věku štěně nepřetěžovat tělesnou aktivitou
 • krmit pouze komerční stravou, určenou speciálně pro tato plemena a danou životní fázi (věk)
 • ke kompletnímu krmivu nepřidávat žádné minerální a jiné doplňky
 • —-

  Možností pro rostoucí jedince velkých a obřích plemen je kompletní krmivo Hill’s™ Science Plan™ Canine Puppy Large Breed™

 • Hill’s™ Science Plan™ Canine Puppy Large Breed™ je určeno pro štěňata velkých a obřích plemen od odstavu do 12 měsíců věku
 • má snížený obsah energie a vápníku
 • je obohaceno o L-karnitin ( pomáhá budovat kvalitní svalstvo )
 • obsahuje unikátní antioxidační formuli ( chrání imunitní systém )
 • —-

  Upozornění!

  Neměla by být zkrmována jakákoliv doplňková krmiva nebo doplňky, zejména doplňky na bázi vápníku jsou kontraindikovány. Přidání jakéhokoliv krmiva nebo doplňku může porušit nutriční rovnováhu.
  —-
  —-
  použity materiály společnosti Hill’s™

  —-