Kategorie

Skryto - z původního shopu
Z původního stranky a podoné

Banminth Katze pasta

Banminth® Katze pasta je antiparazitární přípravek ve formě pasty určený k preventivní a léčebné aplikaci u koček, působí na oblé červy.

Na dotaz

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci
InformaceCena

'

Banminth® Katze pasta

Banminth pasta je anthelmintikum k prevenci a léčbě infekcí u koček způsobených oblými červy nacházejícími se v lumenu střeva: Toxocara cati, Toxascaris leonina, Ancylostoma ssp. a Uncinaria stenocephala. Pyrantel působí jako agonista na acetylcholinových (Ach) receptorech svalových buněk nematodů, což vede k neuromuskulárni blokádě charakteristické pro depolarizující látky. Tak dochází k spastické paralýze helmintů a jejich vypuzení z hostitele. V doporučených dávkách je pyrantel pamoát účinný proti více, jak 90% dospělců a L4-larev oblých červů u koček.

Banminth® Katze pasta pro kočky

Složení - (zpravidla) účinné látky: Pyranteli embonas 115,30 mg/g pasty (odpovídá 40,0 mg/g pyrantelu báze). Složení - pomocné látky: Alginát sodný, sorbitol, koloidní silikondioxid, metylparaben, propylparaben, purifikovaná voda.

Indikace nebo použití: Prevence a léčba infekcí u koček způsobených oblými červy nacházejícími se v lumenu střeva: Toxocara cati, Toxascaris leonina, Ancylostoma ssp. a Uncinaria stenocephala.

Kontraindikace: Žádné.

Nežádoucí účinky: Nejsou známy.

Interakce: Nepodávat současně s přípravky obsahujícími piperazin.

Dávkování: Doporučená dávka je 20 mg pyrantel báze na kg ž.hm. Podání aplikátorem opatřeným stupnicí: 1 dílek stupnice na 1 kg ž.hm. Aplikátor o obsahu 2 g postačuje na odčervení kočky o hmotnosti 4 kg a aplikátor 3 g na 6 kg ž.hm. Aplikace: Vsuňte nástavec aplikátoru na kořen jazyka a vytlačte požadovanou dávku. Pasta může být také smíchána s krmivem. V tomto případě je důležité, aby krmiva bylo takové množství, které sní kočka najednou.

odčervovací schéma věk kotěte
poprvé3 týdny
podruhé6 týdnů
potřetí9 týdnů
počtvrté12 týdnů
U koťat od 12. týdne stáří v dobrých zoohygienických podmínkách postačuje jedno odčervení za 3 měsíce. Pokud jsou zjevné klinické příznaky začervení nebo je stanovena přítomnost oblých červů nebo měchovců koprologicky, doporučuje se přípravek aplikovat dvakrát v odstupu dvou týdnů.

Způsob použití: Perorální podání, v krmivu nebo přímo do dutiny ústní.

Balení: 2 g a 3 g plastikový aplikátor se stupnicí.

Upozornění: Zabránit kontaktu s pokožkou. Po použití přípravku si umyjte ruce. Uchovávejte při teplotě od 15 do 25°C, chránit před chladem a mrazem. Uchovávat mimo dosah dětí. Pouze pro zvířata. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce.

použity materiály ÚSKVBL, Brno

Katalogové číslo: NP-3875 Kategorie: ,

Recenze

 1. Eva Menčíková (ověřený vlastník)

  Dobrý den,
  kotěti 0,5 kg (3 měsíce) jsem nechtěně stříkla 3 dílky Banminth Katze jako druhou dávku přípravku. Co mám dělat, neublíží to kotěti?
  Děkuji.
  Menčíková

 2. Marcela (ověřený vlastník)

  Dobrý den, tento přípravek, stejně jako Caniverm, je volně prodejný v lékárnách……

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.