Kategorie

Skryto - z původního shopu
Z původního stranky a podoné

Banminth pasta

Banminth® pasta je antiparazitární přípravek ve formě pasty určený k preventivní a léčebné aplikaci u psů, působí na oblé červy.

Na dotaz

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci
InformaceCena

'

Banminth® pasta pro psy

Banminth pasta je anthelmintikum k léčbě nematodóz (škrkavky, měchovci) u psů. Používá se jako prevence i léčba infekcí u psů způsobených oblými červy nacházejícími se v lumenu střeva: Toxocara cati, Toxascaris leonina, Ancylostoma ssp. a Uncinaria stenocephala. Pyrantel působí jako agonista na acetylcholinových (Ach) receptorech svalových buněk nematodů, což vede k neuromuskulárni blokádě charakteristické pro depolarizující látky. Tak dochází k spastické paralýze helmintů a jejich vypuzení z hostitele. V doporučených dávkách je pyrantel pamoát účinný proti více, jak 90% dospělců a L4-larev oblých červů u psů.

Banminth® pasta pro psy

Složení - (zpravidla) účinné látky: Pyranteli embonas 21,62 mg/g pasty (odpovídá 7,5 mg/g pyrantelu báze). Složení - pomocné látky: Alginát sodný, sorbitol, koloidní silikondioxid, metylparaben, propylparaben, bronopol, purifikovaná voda.

Indikace nebo použití: Prevence a léčba infekcí u psů způsobených oblými červy nacházejícími se v lumenu střeva: Toxocara cati, Toxascaris leonina, Ancylostoma ssp. a Uncinaria stenocephala.

Kontraindikace: Žádné.

Nežádoucí účinky: Nejsou známy.

Interakce: Nepodávat současně s přípravky obsahujícími piperazin.

Dávkování: Doporučená dávka je 14,5 mg pyrantel pamoatu odpovídá 5 mg pyrantel báze na kg. Podání aplikátorem opatřeným stupnicí: 1 dílek stupnice na 2 kg ž.hm. Obsah celého aplikátoru postačuje k odčervení psa o hmotnosti 24 kg. Podání z tuby: 2 cm z tuby (dle měřítka na krabičce) na 1 kg živé hmotnosti. Obsah 24 g tuby postačuje k odčervení psa o hmotnosti 36 kg.

dále pak každé 3 měsíce jako dospělí jedinci.
odčervovací schéma věk štěněte
poprvé2 týdny
podruhé4 týdny
potřetí6 týdnů
počtvrté8 týdnů
popáté10 týdnů
pošesté12 týdnů
posedmé4 měsíců
poosmé5 měsíců
podeváté6 měsíců
Pokud jsou zjevné klinické příznaky začervení, nebo je stanovena přítomnost oblých červů nebo měchovců koprologicky, doporučuje se přípravek aplikovat dvakrát v odstupu dvou týdnů.

Způsob použití: Perorální podání, v krmivu nebo přímo do dutiny ústní.

Balení: 10 g a 24 g hliníkové tuby a 16 g plastikový aplikátor se stupnicí.

Upozornění: Zabránit kontaktu s pokožkou. Po použití přípravku si umyjte ruce. Uchovávejte při teplotě od 15 do 25°C, chránit před chladem a mrazem. Uchovávat mimo dosah dětí. Pouze pro zvířata. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce.

použity materiály ÚSKVBL, Brno

Katalogové číslo: NP-3874 Kategorie: ,

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.