Kategorie

Skryto - z původního shopu
Z původního stranky a podoné

Caniquantel plus

Caniquantel® plus je širokospektrální antiparazitární přípravek v tabletách určený k preventivní a léčebné aplikaci u psů a koček, působí na oblé i na ploché červy.

Na dotaz

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci
InformaceCena

'

Caniquantel® plus pro psy a kočky

Přípravek je širokospektrální antihelmintikum určené k preventivní a léčebné aplikaci u psů a koček. Široké spektrum antiparazitární aktivity přípravku navozuje kombinace praziquantelu a fenbendazolu. Praziquantel narušuje stěny cyst trematod a cestod a porušuje permeabilitu jejich stěn. Paraziti jsou likvidovány macerací. Fenbendazol patří do skupiny benzimidazolu a působí interferencí při absorpci glukózy a její metabolizaci v glykogen. Po příjmu fenbendazolu parazitem dochází k likvidaci jeho energetického metabolismu a k navození neurotoxického efektu. Praziquantel je rychle absorbován organismem, nejvyšší koncentrace je v séru prokazována za 30-60 minut. Je metabolizován v játrech a ledvinami vylučován. Poločas eliminace je 0,1-0,3 hodin. Maximální koncentrace fenbendazolu v séru zvířat je prokazována za 6 - 30 hodin. Za 10 - 27 hodin je eliminováno 50%. Oxidační metabolismus fenbendazolu probíhá převážně v játrech, více než 50% je vylučováno trusem a jen malé množství močí. Přípravek Caniquantel plus je zvířaty dobře snášen a k účinnému působení jak na oblé, tak na ploché endoparazity je možné v rámci programu na odčervení léčebnou či preventivní aplikaci opakovat podle potřeby.

Caniquantel® plus ochucené tablety pro psy a kočky

Složení - (zpravidla) účinné látky: Obsah v 1 tabletě: Praziquantelum 50 mg, Fenbendazolum 500 mg. Složení - pomocné látky: Natrii laurilsulfas 70 mg, Povidonum 20 mg, Magnesii stearas 20 mg, Aroma vegetabile pulveratum 12 mg.

Indikace nebo použití: Přípravek je určen jako anthelmintikum proti endoparazitům psů a koček, jak plochých, tak oblých červů. Jde zejména o Toxocara canis, Toxocara cati, Toxocara leonina, Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum, Ancylostoma tubaeformis, Trichuris vulpis, Phisaloptera spp., Aelurostrongylus spp., Angiostrongylus spp., Filaroides spp., Capillaria spp., Strongyloides stercoralis, Echinicoccus granulosus, Echinicoccus multilocularis, Dipilidium caninum, Taenia species, Multiceps multiceps, Mesocestoides species, Diphyllobothrium spp.

Kontraindikace: Není známa.

Nežádoucí účinky: Nejsou známy.

Dávkování: Obecná dávka je 5 mg praziquantelu a 50 mg fenbendazolu na 1 kg ž.hm., tj. 1 tableta na 10 kg ž.hm.
hmotnost kočky Caniquantel plus
do 2 kg1/4 tablety denně
2 - 4 kg1/2 tablety denně
nad 4 kg3/2 tablety denně
hmotnost psa Caniquantel plus
do 2 kg1/4 tablety denně
2 - 5 kg1/2 tablety denně
5 - 10 kg1 tableta denně
10 - 20 kg2 tableta denně
20 - 30 kg3 tablety denně
30 - 40 kg4 tablety denně
atd. dále pak každé 3 měsíce jako dospělí jedinci.
odčervovací schéma věk zvířete
poprvé2 týdny
podruhé4 týdny
potřetí6 týdnů
počtvrté8 týdnů
popáté10 týdnů
pošesté12 týdnů
posedmé4 měsíců
poosmé5 měsíců
podeváté6 měsíců
Předávkování: Případné předávkování přípravku může navodit přechodnou nevolnost, zvracení a diareu. Tyto nežádoucí účinky vymizí velmi rychle bez léčebného zákroku. Psi snáší trojnásobnou dávku, kočky jsou poněkud více citlivé.

Způsob použití: Perorální podání, v krmivu nebo přímo do dutiny ústní. Zpravidla se léčba provádí jednorázově. V případě masivní invaze je možné léčbu provádět opakovaně ve dvou následujících dnech.

Upozornění: Po použití přípravku si umyjte ruce. Uchovávejte při teplotě od 15 do 25°C Uchovávat mimo dosah dětí. Pouze pro zvířata. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce. Po otevření spotřebovat do 10 týdnů.

použity materiály ÚSKVBL, Brno

TENTO PŘÍPRAVEK NENÍ VOLNĚ PRODEJNÝ!

K DISPOZICI V NAŠÍ VETERINÁRNÍ ORDINACI


Katalogové číslo: 3871 Kategorie: ,

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.