Kategorie

Skryto - z původního shopu
Z původního stranky a podoné

NexGard

Ochucená tableta k ochraně proti ektoparazitům u psů

Na dotaz

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci
InformaceCena

Ochrana proti blechám a klíšťatům po dobu jednoho měsíce

Charakteristika

Afoxolaner je insekticid a akaricid náležející do skupiny isoxazolinů.,Působí na ligandem řízených chloridových kanálech, především těch, které,jsou řízeny neurotransmiterem gama-aminomáselnou kyselinou (GABA), tak,,že blokuje pre- a post-synaptický přenos chloridových iontů přes buněčné,membrány. To vede k nekontrolované činnosti centrálního nervového systému,a smrti hmyzu nebo roztočů. Selektivní toxicita afoxolaneru mezi hmyzem,a roztoči a savci může být odvozena od odlišné citlivosti GABA receptorů, hmyzu a roztočů ve srovnání s receptory savců. Afoxolaner je účinný proti dospělým blechám stejně jako několika druhům,klíšťat jako je Dermacentor reticulatus a D. variabilis, Ixodes ricinus,a I. scapularis, Rhipicephalus sanguineus, Amblyomma americanum,a Haemaphysalis longicornis.

Přípravek usmrcuje blechy před produkcí vajíček a tím brání kontaminaci,domácnosti.

Indikace

Léčba napadení blechami u psů (Ctenocephalides felis and C. canis) po dobu,nejméně 5 týdnů. Přípravek může být použit jako součást léčebné strategie,při kontrole alergie na bleší kousnutí (FAD). Léčba napadení klíšťaty u psů (Dermacentor reticulatus, Ixodes ricinus,,Rhipicephalus sanguineus). Jedno ošetření usmrcuje klíšťata po dobu až,jednoho měsíce.

Blechy a klíšťata se musí připojit k hostiteli a zahájit sání krve, aby,mohly být vystaveny léčivé látce. U blech (C. felis) dochází k nástupu účinku do 8 hodin po přichycení.,U klíšťat dochází k nástupu účinku (smrti) do 48 hodin po přichycení.

Kontraindikace

Přecitlivělost na složky přípravku.

Nežádoucí účinky

Nejsou.

Složení - účinné látky

Afoxolanerum 11,3 mg, 28,3 mg, 68 mg nebo 136 mg v 1 žvýkací tabletě.

Složení - pomocné látky

Maydis amylum, Sojae proteinum, Povidonum, Macrogolum 400, Macrogolum,4000, Macrogoli 15 hydroxystearas, Glycerolum, Triglycerida saturata,media, Kalii sorbas, Aroma bovinum pulveratum (hovězí aroma).

Dávkování:

Tento veterinární léčivý přípravek by měl být podáván v obecné dávce 2,7-6,9 mg/kg ž.hm. podle následující tabulky: NexGard pro psy 2-4 kg: 11,3 mg Afoxolanerum 1 tableta NexGard pro psy >4-10 kg: 28,3 mg Afoxolanerum 1 tableta NexGard pro psy >10-25 kg: 68 mg Afoxolanerum 1 tableta NexGard pro psy >25-50 kg: 136 mg Afoxolanerum 1 tableta

U psů nad 50 kg ž.hm. použít vhodnou kombinaci tablet různé / stejné,síly. Tablety by neměly být děleny.

Léčebné schéma:

v měsíčních intervalech během období výskytu blech a/nebo,klíšťat, na základě místní epizootologické situace.

Způsob použití

Pro perorální podání. Tablety jsou žvýkací a chuťově atraktivní pro většinu psů. Pokud pes,nepřijímá tablety přímo, mohou být podány s krmivem.

Březost a laktace

Bezpečnost veterinárního léčivého přípravku během březosti a laktace nebo,u chovných psů nebyla stanovena. Použít pouze po zvážení terapeutického,prospěchu-rizika.

Upozornění

Nelze vyloučit riziko přenosu onemocnění přenášených parazity, protože,účinek afoxolaneru je spojen se zahájením příjmu potravy na hostiteli. Vzhledem k absenci dostupných údajů, by léčba štěňat mladších než 8 týdnů,anebo psů o hmotnosti méně než 2 kg, měla být založena na zvážení,terapeutického prospěchu a rizika.

Katalogové číslo: NP-4915 Kategorie: ,

Recenze

  1. Petr (ověřený vlastník)

    Dobrý den, zajímá mne případná toxicita na lidi,když je pejsek tzv. postelový a je v přímém kontaktu s lidmi. A nebo doporučení jiného přípravku proti klíšťatům vhodného pro domácího pejska, kterého se mnohokrát denně dotýkáme.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.