Kategorie

Skryto - z původního shopu
Z původního stranky a podoné

Equest Pramox gel

Na dotaz

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci
InformaceCena

'

Složení - účinné látky

Moxidectinum 19,5 mg, Praziquantelum 121,7 mg v 1 g perorálního gelu.

Složení - pomocné látky

Alcohol benzylicus, Butylhydroxytoluenum, Silica colloidalis anhydrica,,Ethanolum anhydricum, Polysorbatum 80, Ethylcellulosum,,Propylenglycoli dioctanodidecanoas.

Charakteristika

Moxidectin je antiparazitární přípravek účinný proti širokému okruhu,endoparazitů a ektoparazitů, který představuje druhou generaci,makrocyklických laktonů skupiny milbemycinů. Moxidectin reaguje,s kyselinou gama-aminomáselnou (GABA) a glutamatem v regulaci cest,chloridových iontů. Vlastní účinek spočívá v uvolnění chloridových kanálů na postsynaptických,spojích, čímž dochází k zaplavení chloridových iontů a k navození,ireverzibilního klidového stavu. Tím dochází k paralytickému ochabnutí,a až k úhynu parazitů, kteří přicházejí do styku s přípravkem. Praziquantel je antiparazitární přípravek široce používaný u mnoha druhů,zvířat jako anthelmintikum. Praziquantel je rychle absorbován povrchem,parazita (tegumentem) a v těle parazita je rovnoměrně distribuován.,In vitro a in vivo jsou prokazovány závažné změny tegumentu parazita,které navozují kontrakce a paralýzu parazita. Praziquantel mění,permeabilitu membrány parazita vůči iontům vápníku, čímž narušuje,metabolismus parazita. Přípravek je rovněž účinný proti cyathostomům, kteří jsou rezistentní vůči,benzimidazolu.

Indikace / použití

Léčba smíšených infekcí invazí způsobených tasemnicemi (Cestoda),a hlísticemi (Nematoda) nebo členovci citlivých na moxidectin,a praziquantel.

Velcí strongylidé: Strongylus vulgaris (dospělci), Strongylus edenatus,(dospělci), Triodontophorus brevicauda (dospělci), Triodontophorus,serratus (dospělci), Triodontophorus tenuicollis (dospělci).

Malí strongylidé (dospělci a intraluminální larvální stadia):, Cyathostomum spp., Cylicocyclus spp., Cylicostephanus spp.,,Cylicodontophorus spp., Gyalocephalus spp.

Škrkavky: Parascaris equorum (dospělci).

Další druhy: Oxyuris equi (dospělci), Habronema muscae (dospělci),,Gasterophilus intestinalis (L2, L3), Gasterophilus nasalis (L2, L3),,Strongyloides westeri (dospělci), Trichostrongylus axei (dospělci).

Tasemnice (dospělci): Anoplocephala perfoliata, Anoplocephala magna,,Paranoplocephala mammillana. Exkrece vajíček malých strongylidů je potlačena po dobu 90 dní. Přípravek je účinný proti (vyvíjejícím se) intramukosálním stádiím (L4),malých strongylidů. Během 8 týdnů po aplikaci jsou eliminovány časná,(hypobiotická) L3 stádia malých strongylidů.

Kontraindikace Hříbata mladší 6,5 měsíců. Přecitlivělost na léčivou látku nebo na,některou z pomocných látek. Nepoužívat u klisen během březosti a laktace.

Nežádoucí účinky U mladých zvířat vzácně ochablost spodního pysku, ataxie, otok horního,pysku. Tyto nežádoucí reakce jsou přechodné a vymizí spontánně. Používat pouze u koní. U psů a koček se mohou po požití rozlitého gelu,nebo po styku s použitým aplikátorem vyskytnout vedlejší nežádoucí reakce.

Interakce Účinky agonistů GABA se moxidectinem zvyšují.

Těhotenství a laktace Nepoužívat u klisen během bžezosti a laktace.

Upozornění K zabránění předávkování je nutné přesné dávkování u hříbat, především,u hříbat s nízkou tělesnou hmotností nebo hříbat poníků. Nepoužívat stejný aplikátor na více než na jedno zvíře, pokud nejde,o zvířata, která jsou na jedné pastvě a přichází spolu do styku. K zamezení vlivu moxidectinu na střevní mikroflóru a v důsledku,nedostatečných informací ohledně rizika praziquantelu na životní,prostředí, koně musí být během 3 dnů po léčbě ustájeni. Přípravek nesmí být podán na podzim, po ukončení sezóny hmyzu, a před,jarem, když se larvy začínají zakuklovat a jsou méně citlivé k léčbě. Rezistence parazita k jednotlivé třídě anthelmintika se může vytvořit po,následném, opakovaném použití anthelmintika dané třídy. Veterinář by měl doporučit vhodnou dávku a péči, která by měla vést,k dosažení optimální antiparazitární prevenci proti infekci tasemnicemi,a hlísty. Přípravek dráždí oči a kůži a může způsobit přecitlivělost kůže u osob,podávajících léčivý přípravek zvířatům. Přípravek je toxický pro ryby a vodní organismy.

Dávkování

400 mikrogramů moxidectinu/kg ž.hm. a 2,5 mg praziquantelu/kg ž.hm. za,použití kalibrované stříkačky s označením jednoho stupně na 25 kg ž.hm. Obsah aplikátoru je určen pro koně o živé hmotnosti 575 kg. V případě léčby infekce hlísticemi musí být dávka praziquantelu zvolena na,nejvyšší možnou hladinu.

Způsob použití

Perorálně. Stříkačka se drží zavíčkovaným koncem značkami doleva tak, aby bylo vidět,na značkování podle váhy (malé černé linky). Každá značka se vztahuje na,25 kg ž.hm. Číselný prstenec se otáčí tak, aby se levá strana prstence,kryla s váhou zvířete.

Upozornění Deprese, inapetence, ataxie, ochabnutí spodního pysku po dobu 8-24 hodin,po aplikaci. Symptomatická léčba není obvykle nutná, příznaky odeznívají,v průběhu 24-72 hodin. Specifické antidotum není známé.

Katalogové číslo: NP-3886 Kategorie: ,

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.