Kategorie

Skryto - z původního shopu
Z původního stranky a podoné

Equimax

Equimax® pastaje antiparazitární přípravek určený k léčbě smíšených infestací cestody a nematody nebo artropody způsobených dospělci nebo vývojovými stádii hlístic, plicních červů, larev střečků a tasemnic u koní.

Na dotaz

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci
InformaceCena

'

Equimax® pasta pro koně a hříbata

Složení - (zpravidla) účinné látky: Každý gram Equimaxu obsahuje: Ivermectinum 18,7 mg, Praziquantelum 140,3 mg. Složení - pomocné látky: Titanii dioxidum (E171) 20 mg, Propylenglycolum 731 mg.

Indikace nebo použití: Léčba smíšených infestací cestody a nematody nebo artropody způsobených dospělci nebo vývojovými stádii hlístic, plicních červů, larev střečků a tasemnic u koní.
 • Hlístice:
 • Velcí strongylidi: Strongylus vulgaris (dospělci a arteriální larvální stádia), Strongylus edentatus (dospělci a L4 tkáňová larvální stádia), Strongylus equinus (dospělci), Triodontophorus spp. (dospělci)
 • Malí strongylidi: Cyathostomum: Cylicocyclus spp., Cylicostephanus spp., Cylicodontophorus spp., Gyalocephalus spp. (dospělci a neinhibované slizniční larvy), Parascaris: Parascaris equorum (dospělci a larvy), Oxyuris: Oxyuris equi (larvy), Trichostrongylus: Trichostrongylus axei (dospělci)
 • Střevní strongyloidy: Strongyloides westeri (dospělci), Habronema: Habronema spp. (dospělci), Onchocerca: Onchocerca spp. microfilariae i.e., kožní onchocerkiáza
 • Plicní červi: Dictyocaulus arnfieldi (dospělci a larvy).
 • Tasemnice: Anoplocephala perfoliata, Anoplocephala magna, Paranoplocephala mamillana.
 • Střečci: Gasterophilus spp. (larvy).
 • Infestace tasemnicemi se zřídka vyskytuje u hříbat před 2. měsícem věku, proto léčba hříbat mladších 2 měsíců se nepovažuje za nutnou. Tento veterinární léčivý přípravek může být použit u hřebců a také u klisen během březosti a laktace.

  Kontraindikace: Nepoužívejte u hříbat do 2 týdnů věku. Nepoužívejte u klisen, jejichž mléko je určeno pro lidský konzum. Nepoužívejte u koní, které jsou hypersensitivní na účinné látky nebo některou z ostatních látek.

  Nežádoucí účinky: U koní s těžkými infekcemi Onchocerca microfilariae se po aplikaci dávky vyskytly reakce jako otoky a svědění. Tyto reakce jsou pravděpodobně způsobené usmrcením velkého počtu mikroflarií. V případech velmi silné infestace, může destrukce parazitů vyvolat u léčených koní slabou přechodnou koliku a řídký trus. Kolika, průjem a anorexie byly zaznamenány po ošetření velice zřídka, zejména pokud se jedná o velkou parazitární zátěž. Po ošetření byly velmi zřídka zaznamenány alergické reakce jako je hypersalivace, edém jazyka a kopřivka, tachykardie, otok mukózních membrán, a podkožní edém. Pokud tyto účinky přetrvávají, kontaktujte ihned veterinárního lékaře.

  Dávkování: Jednorázové podání 200 mikrogramů ivermektinu a 1,5 mg praziquantelu na kg živé hmotnosti, což odpovídá 1,07 g pasty na 100 kg živé hmotnosti. Před léčbou zjistěte přesnou hmotnost a odměřte odpovídající dávku. Při hmotnosti do 100 kg: dávka 1,070 g; 101-150 kg: 1,605 g; 151-200 kg: 2,140 g; 201-250 kg: 2,675 g; 251-300 kg: 3,210 g; 301-350 kg: 3,745 g; 351-400 kg: 4,280 g; 401-450 kg: 4,815 g; 451-500 kg: 5,350 g; 501-550 kg: 5,885 g; 551-600 kg: 6,420 g; 601-650 kg*: 6,955 g; 651-700 kg*: 7,490 g.

 • týká se pouze aplikátoru o obsahu 7,49 g
 • První díl pasty je dostatečný k léčbě 100 kg ž.hm. Každý další díl aplikátoru poskytne dostatečný objem pasty k léčbě 50 kg živé hmotnosti. Aplikátor nastavte dle vypočítané dávky posunutím kroužku na odpovídající rysku. Aplikátor o obsahu 6,42 g poskytne dostatek pasty k léčbě 600 kg živé hmotnosti při doporučeném dávkování. Aplikátor o obsahu 7,49 g poskytne dostatek pasty k léčbě 700 kg živé hmotnosti při doporučeném dávkování.

  Návod k použití: Před podáním nastavte aplikátor dle nastavené dávky posunutím kroužku na odpovídající rysku. Pasta se podává perorálně mezizubním prostorem na kořen jazyka. Tlama zvířete by neměla obsahovat žádné zbytky potravy. Po podání ihned nadzdvihněte hlavu koně na několik vteřin tak, aby došlo k zabezpečení řádného spolknutí dávky. Veterinář by měl poskytnout radu ohledně správného dávkování a péče o chov k dosažení adekvátní kontroly infestace jak plochými, tak i oblými červy.

  Upozornění: Po použití si umyjte ruce (k zamezení kontaminace očí). Vyhněte se kontaktu s očima. V případě náhodného kontaktu vypláchněte dostatečným množstvím vody. V případě podráždění očí vyhledejte lékařskou pomoc. Při manipulaci s přípravkem nejezte, nepijte a nekuřte. V případě náhodného pozření přípravku vyhledejte lékařskou pomoc a ukažte lékaři tento leták.

  Zvláštní opatření pro použití u zvířat: Avermektiny nemusejí být dobře tolerovány u všech necílových druhů zvířat. Případy nesnášenlivosti jsou hlášeny u psů, zejména kolií, staroanglických pasteveckých psů a příbuzných ras nebo jejich kříženců, také u mořských a sladkovodních želv. Psi a kočky by neměly mít přístup ke zbytkům pasty nebo použitým aplikátorům z důvodu možnosti vedlejších účinků spojených s toxicitou ivermektinu. Rezistence parazitů ke konkrétní třídě anthelmintik se může vyvinout následně po častém, opakovaném používání anthelmintik této třídy.

  použity materiály společnosti Virbac

  TENTO PŘÍPRAVEK NENÍ VOLNĚ PRODEJNÝ!

  K DISPOZICI V NAŠÍ VETERINÁRNÍ ORDINACI


  Katalogové číslo: NP-3883 Kategorie: ,

  Recenze

  1. Jancova (ověřený vlastník)

   Můžu se zeptat, proč není vhodný tento přípravek pro roční hříbě? Proč je smutné, že se tímto přípravkem odčervovalo roční hříbě? Děkuji za odpověď.

  2. tána cupanová (ověřený vlastník)

   Po aplikácii Equimaxu opuchli do 16 hodín ročnému žriebatu zadné nohy v okolí klbov… Kobyla – matka nemala žiadne nežiadúce učinky. Predtým boli odčervované inými prípravkami bez problémov, kobylka matka aj eqimaxom bez problémov. Este som sa s tým nestretla za dvadsat rokov pri konoch. Dufam, že sa žriebatu nič nestane a opuchy sa vstrebu.

  3. Hanka (ověřený vlastník)

   Dát toto odčervení hříběti i přes to, že jste u koní dvacet let je dost smutné.

  Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.