Kategorie

Skryto - z původního shopu
Z původního stranky a podoné

Equest gel

Přípravek je účinným antiparazitikem pro koně proti invazím parazitů,citlivým na moxidectin:

Na dotaz

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci
InformaceCena

'

Složení - účinné látky

Moxidectinum 337,2 mg v 14,8 g (1 aplikátor).

Složení - pomocné látky

Alcohol benzylicus, Poloxamerum 407, Polysorbatum 80, Propylenglycolum,,Dinatrii edetas dihydricus, Natrii hydrogenophosphas heptahydricus, Natrii,dihydrogenophosphas monohydricus, Simeticonum, Aqua purificata.

Charakteristika

Moxidektin účinná látka s parazitocidním účinkem proti širokému okruhu,endoparazitů a ektoparazitů, který představuje druhou generaci,makrocyklických laktonů ze skupiny milbemycinu. Moxidektin působí na,kyselinou gama-aminomáselnou (GABA) a glutamátem chloridové kanály. Jeho,působení vede k otevření chloridových kanálů na postsynaptické membráně,,vstupu chloridových iontů a vzniku ireverzibilního klidového stavu.,Výsledkem je paralýza parazitů následovaná jejich úhynem po jejich,vystavení účinné látce. Přípravek je účinný proti,benzimidazol-rezistentním formám Cyathostomum spp.

Indikace / použití

Přípravek je účinným antiparazitikem pro koně proti invazím parazitů,citlivým na moxidectin:

Velcí strongyli: Strongylus vulgaris (dospělci a arteriální stadia), Strongylus edenatus (dospělci a viscerální stadia), Triodontophorus brevicauda (dospělci), Triodontophorus serratus (dospělci), Triodontophorus tenuicollis (dospělci).

Malí strongyli (dospělci a intraluminální larvální stadia): Cyathostomum spp., Colicocyclus spp., Colicostephanus spp.,,Colicodontophorus spp., Gyalocephalus spp.

Přípravek je účinný proti encystovaným vývojovým larválním stadiím (L3),a nitroslizničním stadiím (L4) malých strongylů. Přípravek je účinný i proti benzimidazolrezistentním formám Cyathostomum,spp. Ascaridi: Parascaris equorum (dospělci a larvální stadia). Další druhy: Oxyuris equi (dospělci a larvální stadia), Habronema muscae,(dospělci), Gasterophilus intestinalis (L2, L3), Gasterophilus nasalis,(L2, L3), Strongyloides westeri (dospělci), Trichostrongylus axei. Proti malým strongylům navozuje přípravek persistentní účinnost po dobu,dvou týdnů. Exkrece vajíček malých strongylů je potlačena po dobu 90 dní.

Kontraindikace Neaplikovat hříbatům do stáří 4 měsíců.

Nežádoucí účinky U mladých zvířat lze vzácně pozorovat ochablost spodního pysku a otok,horního pysku. Tyto nežádoucí reakce jsou přechodné a vymizí spontánně.

Interakce Nejsou známy.

Těhotenství a laktace Přípravek je neškodný pro březí a laktující klisny.

Dávkování

Jednorázové perorální podání dávky 400 mikrogramů moxidektinu/kg ž.hm. za,použití kalibrovaného aplikátoru.

Způsob použití

Aplikátor se drží zavíčkovaným koncem značkami doleva tak, aby bylo vidět,na značkování podle váhy (malé černé linky). Každá značka se vztahuje na,25 kg ž.hm. Zelený číselný prstenec se otáčí tak, aby se levá strana,prstence kryla s váhou zvířete. Pro zajištění přesného dávkování se doporučuje stanovení hmotnosti zvířat,páskovou mírou. Obsah aplikátoru je určen pro koně o živé hmotnosti 700 kg.,Perorálně.

TENTO PŘÍPRAVEK NENÍ VOLNĚ PRODEJNÝ!

K DISPOZICI V NAŠÍ VETERINÁRNÍ ORDINACI

Katalogové číslo: NP-3885 Kategorie: ,

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.