Kategorie

Skryto - z původního shopu
Z původního stranky a podoné

NexGard Combo

Antiparazitikum ve formě spot-on v aplikátoru – pro kočky – proti blechám, klíšťatům, ušnímu svrabu, tasemnicím, škrkavkám a dalším

Na dotaz

Tento přípravek není volně prodejný.
Nelze objednat po internetu.
K prodeji v naší veterinární ordinaci
InformaceCena

Antiparazitikum pro kočky od 8týdnů věku se smíšenou infekcí nebo s rizikem smíšené infekce tasemnicemi (Cestoda), hlísticemi (Nematoda) a ektoparazity. Veterinární léčivý přípravek je určen výhradně pro případy, kdy je léčba zaměřena na všechny tři skupiny najednou.

Ektoparazité

  •  Léčba infestace blechami (Ctenocephalides felis). Jedno ošetření zajistí okamžitý a trvalý hubící účinek po dobu jednoho měsíce.
  •  Přípravek může být použit jako součást léčebné strategie při zvládání alergické dermatitidy po bleším kousnutí (FAD).
  •  Léčba napadení klíšťaty. Jedno ošetření zajistí okamžitý a trvalý hubící účinek proti klíšťatům druhu Ixodes scapularis po dobu jednoho měsíce a proti klíšťatům druhu Ixodes ricinus po dobu pěti týdnů.
  •  Léčba infestace ušním svrabem (Otodectes cynotis).

Gastrointestinální cestoda
  • Léčba infestace tasemnicemi (Dipylidium caninumTaenia taeniaeformisEchinococcus multilocularis, Joyeuxiella pasqualei Joyeuxiella fuhrmanni).

Nematoda

Gastrointestinální nematoda
  •  Léčba infestace gastrointestinálními hlísticemi (L3, L4 larvy a dospělci Toxocara cati, L4 larvy a dospělci Ancylostoma tubaeforme Ancylostoma ceylanicum, a dospělci Toxascaris leonina Ancylostoma braziliense).

Kardiopulmonální nematoda

  •  Prevence dirofilariózy (Dirofilaria immitis) po dobu jednoho měsíce.
  •  Léčba napadení plicnivkami koček (L4 larvy a dospělci Troglostrongylus brevior).

Nematoda močového měchýře
  •  Léčba napadení hlísticemi močového měchýře (Capillaria plica).

Kontraindikace

Nepoužívat v případech přecitlivělosti na léčivé látky nebo na některou z pomocných látek.

Nebyla stanovena bezpečnost veterinárního léčivého přípravku pro použití během březosti a laktace. Protože u laboratorních zvířat byly popsány foetotoxické a teratogenní účinky po významné každodenní expozici látce glycerol formal, použijte pouze po zvážení terapeutického prospěchu a rizika příslušným veterinárním lékařem.

Dávkování:


Minimální doporučené dávky jsou 1,44 mg esafoxolaneru, 0,48 mg eprinomektinu a 10 mg prazikvantelu na 1 kg živé hmotnosti. Vyberte odpovídající velikost aplikátoru podle hmotnosti kočky.
Hmotnost kočky Objem jednotlivé dávky (ml) Esafoxolanerum (mg) Eprinomectinum (mg) Praziquantelum (mg)
0,8 - < 2,5 kg 0,3 3,60 1,20 24,90
2,5 - <7,5 kg 0,9 10,80 3,60 74,70
≥7,5 kg vhodná kombinace aplikátorů